Veszprém
1°C

A magyarok húsz góllal győztek Olaszországban

2019. szeptember 29. 21:52 // Forrás: MTI
A magyar női kézilabda-válogatott 30-10-re győzött Olaszország vendégeként a jövő decemberi Európa-bajnokság selejtezősorozatának második fordulójában, vasárnap Lignanóban.

A két együttes ötödször találkozott egymással, a magyarok mérlege továbbra is tökéletes az olaszokkal szemben, és az ötből harmadszor fordult elő, hogy csupán tíz gólt kaptak.

Fotó: MKSZ FacebookFotó: MKSZ Facebook

Női kézilabda Eb-selejtező, 2. forduló, 2. csoport:
Olaszország-Magyarország 10-30 (4-16)
a magyar gólszerzők: Klujber 8, Lukács 5, Tóvizi, Háfra, Szabó L. 3-3, Schatzl, Kovacsics, Klivinyi 2-2, Kiss N., Tomori 1-1

Az olaszok mindössze nyolc percig tudták tartani magukat (2-2), ezt követően a szünetig mindössze két gólt dobtak, a magyarok pedig Szabó Laura és Klujber Katrin vezérletével eldöntötték a meccset (4-16). A jelentős különbség ellenére a második félidőben sem változott a játék képe, a magyar keret minden tagja játéklehetőséget kapott, és ők is könnyedén növelték tovább az előnyt.

A selejtezősorozat március végén folytatódik. A jövő decemberi, dán-norvég közös rendezésű Európa-bajnokságra a csoport első két helyezettje jut ki.