12°C
12°C

Fontos győzelem Ukrajnában

2014. november 2. 18:54 // Forrás: MTI
A magyar férfi kézilabda-válogatott fontos győzelmet aratott Ukrajnában a 2016-os Európa-bajnokság selejtezőinek második fordulójában.

A sikerrel Talant Dujshebaev szövetségi kapitány csapata százszázalékos, és az első helyről várhatja a tavaszi folytatást.

Férfi Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló:
Ukrajna–Magyarország 20-33 (9-15)
Kijev, játékvezetők: Gjeding, Hansen (dánok)
Ukrajna: Csuprina, Kosovij (kapusok), Burka, Cap 3, Doroscsuk 4, Gyenyiszov, Kozakevics 2 (2), Kurilenko 1, Mankovszki 1, Onufrijenko 5, Poltoratszki, Sztecsura 2 (1), Tiutiunnyk, Zaharov, Zsuk 2, Zsukov. Szövetségi kapitány: Vitalij Andronov.
Magyarország: Mikler, Székely (kapusok), Ancsin 4, Balogh Zs. 1 (1), Bánhidi 4, Bodó 2, Császár 2 (1), Gulyás 3, Ilyés 2, Iváncsik G. 7 (2), Nagy K. 3, Schuch, Szöllősi Sz. 1, Varsandán M., Zdolik 2, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Talant Dujshebaev.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4

A magyar csapat szerdán a portugálok elleni 31-30-as sikerrel rajtolt, ugyanakkor az ukránok oroszok elleni mérkőzését a két ország közötti politikai viszály miatt április 28-ára halasztották.

Három alapember, Nagy László, Harsányi Gergely és Lékai Máté ezúttal sem tudott sérülés miatt játszani, ám nélkülük is remekül kezdett a magyar csapat, 4-0-ra elhúzott, a hazaiak csak a 8. percben tudtak gólt lőni. Ezt követően lassan rendezték soraikat az ukránok, felzárkóztak, ám emberelőnyben visszaállt a korábbi különbség, és a 18. percben, 4-8-nál időt is kértek a hazaiak. A szakasz utolsó tíz percében Mikler két büntetőt fogott, és Zubai kiállítása alatt sem került bajba a magyar együttes, amely a szünetig lendületben maradt, és hat góllal meglépett.

A második félidő álomszerűen indult, sorozatban lőtt öt találattal a 37. percben már kétszámjegyű lett a különbség (10-20), ekkor időt kértek a megroppant ukránok. A tízperces gólcsendet ugyan sikerült megtörniük, ám a magyar "örömkézilabda" így sem állt le. Mindenki bátran próbálkozott, és a végén minden cserejátékosát pályára küldhette a kapitány.

A magyar csapat célja, hogy kijusson a 2016-os lengyelországi Európa-bajnokságra, majd a 2016-os riói olimpiára. A csoportokból az első két helyezett vehet részt az Eb-n, és ott lehet még a hét selejtezőcsoport legjobb csoportharmadikja is.

A nap másik mérkőzésén:
Portugália-Oroszország 29-34 (12-18)

Az állás: 1. Magyarország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Oroszország 2/1, 3. Portugália 0/2 (59-65), 4. Ukrajna 0/1 (20-33)